Polityka bezpieczeństwa | abcfirma.pl - wszystko czego potrzebujesz

Polityka bezpieczeństwa

Platforma abcfirma.pl spełnia najbardziej rygorystyczne normy bezpieczeństwa, posługując się standardami występującymi w bankowości.

Polityka bezpieczeństwa:

Szyfrowanie danych

Nikt nie może zobaczyć Twoich danych, ponieważ są szyfrowane. Tylko Ty, poprzez swój login i hasło masz do nich dostęp i tylko Ty możesz je odczytać.

Bezpieczne połączenie

Logowanie do naszej platformy odbywa się za pomocą bezpiecznego połączenia HTTPS wykorzystywanego m.in. przez banki do obsługi kont internetowych. Takie połączenie jest zabezpieczone przez najwyższy obecnie funkcjonujący (128-bitowy) protokół SSL*. Potwierdzeniem bezpiecznego połączenia jest pojawienia się żółtej kłódki w prawym dolnym rogu okna przeglądarki, co sygnalizuje, że strona jest zabezpieczona przez algorytm SSL.

Bezpieczna lokalizacja

Serwer na którym działa platforma abcfirma.pl znajduje się w obiekcie, który jest monitorowany 24 godziny na dobę, w pełni zabezpieczony przez firmę ochroniarską. Do obsługi serwerów są dopuszczani jedynie autoryzowani administratorzy, którzy dyżurują przez całą dobę, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku. Budynek posiada pełne zabezpieczenie przeciwpożarowe oraz 3 niezależne transformatory chroniące przed zanikami napięcia.

Bezawaryjność

Serwery abcfirma.pl znajdują się w specjalnych, klimatyzowanych pomieszczeniach objętych 24 godzinnym monitoringiem. W przypadku wykrycia jakiejkolwiek nieprawidłowości, natychmiast podejmowane są czynności serwisowe.

Bezpieczeństwo danych

Mimo iż, nasza platforma zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa danych dodatkowo tworzone są cztery razy dziennie kopie zapasowe, co minimalizuje ryzyko utraty danych.

Ochrona fizyczna

Serwer znajduje się w zabezpieczonym, wydzielonym pomieszczeniu z kontrolą dostępu 24 h/dobę. Całość jest monitorowana i strzeżona 24 h/dobę przez agencję ochrony.

Logowanie

Podstawowym zabezpieczeniem w platformie jest proces logowania Użytkowników. Oznacza to, iż wykonanie dowolnej operacji wymaga zalogowania się do Platformy. Każdy Użytkownik posiada następujące dane:

  • login - niepowtarzalny identyfikator Użytkownika
  • hasło - hasło Użytkownika

Ze względów bezpieczeństwa hasło Użytkownika nie jest przechowywane w platformie (nie ma więc możliwości jego wykradzenia) - przechowywany jest tylko tzw. zaszyfrowany skrót hasła - hash. Utrata starego hasła powoduje konieczność uzyskania nowego.

Szyfrowanie

Platforma abcfirma.pl łączy się z przeglądarką www poprzez bezpieczny, zaszyfrowany kanał komunikacyjny. Wszystkie rodzaje danych wysyłane z serwerów abcfirma.pl do klientów, również wydruki i pliki danych są transportowane przez bezpieczny, szyfrowany kanał transmisyjny SSL (klucz 128-bit). Dodatkowo poziom bezpieczeństwa jest podniesiony przez wykorzystanie certyfikatów cyfrowych. Przy każdym połączeniu z serwerem klient weryfikuje poprawność i ważność certyfikatu serwera. Przeglądarka legitymuje się swoim certyfikatem wydanym przez abcfirma.pl. Aplikacja klienta ma gwarancję, że łączy się z właściwym serwere. Serwer ma gwarancję, że klient jest uprawniony do pracy na platformie.